Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Rozmiar czcionek: A A+ A++ | Zmień kontrast

AKTUALNOŚCI:

ZEBRANIA Z RODZICAMI

Utworzono dnia 18.01.2023

Uwaga!

Informujemy, że w dniu rozpoczynającym drugie półrocze - 23 stycznia 2023 r. (poniedziałek), w naszej szkole odbędą się wywiadówki, na które serdecznie zapraszamy rodziców!

* Klasy I - IV o godz. 16.00

* Klasy V - VIII o godz. 16.30

czytaj dalej na temat: ZEBRANIA Z RODZICAMI

"Ścieżkami bogów"

Utworzono dnia 12.01.2023

Uczniowie klasy V wraz z nauczycielką języka polskiego p. Mariolą Łukomską dnia 03.01.2023 r. obejrzeli spektakl teatralny pt. „Ścieżkami bogów”. Aktorzy teatru „Artenes” z Wrocławia w sposób zrozumiały dla młodego widza przybliżyli wierzenia starożytnych Greków, przekazując wiedzę o bohaterach wybranych mitów greckich. Oryginalny scenariusz, w którym umiejętnie połączono współczesność ze starożytnością, a także muzyka i scenografia sprawiły, że lekcja w teatrze pozostanie na długo w pamięci piątoklasistów.

 

Mariola Łukomska

czytaj dalej na temat: "Ścieżkami bogów"

Obchody rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego

Utworzono dnia 31.12.2022

27 grudnia 2022 r. przypadała 104. rocznica wybuchu Powstania Wielkopolskiego. Od ubiegłego roku dzień ten jest świętem państwowym. Cała Polska obchodziła Narodowy Dzień Zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego. Specjalne obchody w naszej gminie zaplanowano na 28 grudnia 2022 r. W uroczystościach bardzo aktywnie uczestniczyli uczniowie szkół gminy Damasławek. Naszą szkołę reprezentowały dzieci z Ludowego Zespołu „Talarki”, występując w barwnych strojach pałuckich: Zosia Cegłowska, Filip Kupczak, Lena Jaśkowska, Jowita Politowska, Julia Rochumska, Adam Rożak, Jakub Ślężak, Sebastian Tłoczek, Lena Wodyńska oraz uczniowie klasy piątej: Julia Pędzińska i Paweł Jaśkowski. Uczniowie przedstawili wiersz i piosenki patriotyczne. Dzieci przygotowała Żaneta Buk. Piękną scenografię wykonała mama Jowitki Oriana Politowska.

Tym symbolicznym gestem pokazaliśmy, że jesteśmy dumni z Wielkopolski, która tego dnia rozpoczęła swój marsz do wolności. Marsz, który zmienił historię naszej Ojczyzny.

 

Żaneta Buk

czytaj dalej na temat: Obchody rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego

Biesiada po polsku - występ z okazji wizyty delegacji holenderskiej 16.12.22 r.

Utworzono dnia 31.12.2022

Jak co roku, od ponad trzydziestu lat do gminy Damasławek przybyła delegacja holenderska z zaprzyjaźnionej gminy Oirschot. Uczniowie Szkoły Podstawowej w Niemczynie mieli swój znaczący udział w uatrakcyjnieniu pobytu tak znakomitym gościom. W piątek wieczorem 16 grudnia 2022 r. dzieci ze szkolnego zespołu ludowego Talarki, prowadzonego przez Żanetę Buk, zaprezentowały się, w specjalnie na tą okazję przygotowanym koncercie „Biesiada po polsku”. W występach wzięli udział soliści i tancerze: Julia Pędzińska, Zosia Cegłowska, Lena Wodyńska, Lena Jaśkowska, Gabrysia Waszkowiak, Jowita Politowska, Oliwia Korcz, Amelka Warnke, Julia Rochumska, Paweł Jaśkowski, Sebastian Tłoczek, Adam Rożak.

Wszystkim, którzy pomogli w przygotowaniu koncertu serdecznie dziękujemy, przede wszystkim Pani Renacie Moeglich oraz Pani Orianie Politowskiej, za pomoc w wykonaniu scenografii oraz Pani Angelice Rożak za wykonanie pięknych upominków dla gości.

 

Żaneta Buk

czytaj dalej na temat: Biesiada po polsku - występ z okazji wizyty delegacji holenderskiej 16.12.22 r.

„W drodze do Betlejem” Jasełka w naszej szkole

Utworzono dnia 30.12.2022

Jak co roku, przed przerwą świąteczną, nauczyciele, zaproszeni goście, uczniowie, rodzice i pracownicy szkoły mogli obejrzeć przedstawienie jasełkowe. W tym roku przedstawienie noszące tytuł „W drodze do Betlejem” nie tylko miało przybliżyć wydarzenia Betlejemskiej Nocy i wprowadzić w świąteczną atmosferę ale miało pobudzić do refleksji o najważniejszych wartościach w naszym zabieganym życiu. Występujący śpiewali tradycyjne kolędy, a także piękne pastorałki. Przedstawienie rozpoczął zespół ludowy „Talarki” pięknie śpiewając i tańcząc do kolędy „Bóg się rodzi”. Uczniów z kl. II przygotowała p. Żaneta Buk. Następnie uczniowie ze szkolnego koła teatralnego „Stopka 2” prowadzonego przez p. Annę Kasperkowiak przybliżyli wszystkim zgromadzonym prawdziwy sens Bożego Narodzenia. Nie warto w naszym życiu skupiać się tylko na wartościach materialnych, trzeba budować relacje z ludźmi i z Bogiem na wartościach duchowych. Radość z narodzenia Zbawiciela dzieci wyraziły także tańcem. Tańczące aniołki z kl. I przygotowane przez p. Magdę Macieję zachwyciły publiczność i wywołały wiele wzruszeń tańcząc do przepięknego utworu „Jesteśmy piękni”.

Nad przebiegiem uroczystości czuwała p. katechetka Małgorzata Szmiel, która również wykonała świąteczną dekorację. Po przedstawieniu Pani Dyrektor Maria Machaj - Socha podziękowała uczniom za udany występ oraz wręczyła małym artystom dyplomy i pamiątkowe statuetki za występ jasełkowy podczas XXII Konfrontacji Małych Form Teatralnych Kurtyna 2022, który na początku grudnia odbył się w Wągrowcu. Szczególne wyróżnienie jury przyznało uczennicy kl. IV Gabrieli Kruk, która otrzymała nagrodę za najlepszą grę aktorską. Następnie Pani Dyrektor złożyła wszystkim obecnym świąteczne życzenia.

Głos zabrali również zaproszeni goście: wójt Gminy Damasławek p. Cyprian Wieczorek, ks. Proboszcz Bogdan Łybek, sołtys Niemczyna p. Ryszard Rozmarynowski oraz Przewodnicząca Rady Rodziców p. Paulina Borysiak - Marzec. W tak świątecznej atmosferze zakończono uroczystość.

 

Małgorzata Szmiel

czytaj dalej na temat: „W drodze do Betlejem” Jasełka w naszej szkole

ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU "MÓJ WYMARZONY ZAWÓD"

Utworzono dnia 19.12.2022

16 grudnia 2022 roku w siedzibie CECH w Wągrowcu zostały ogłoszone wyniki konkursu pt. "Mój wymarzony zawód". W kategorii klas I-III wyróżniona została praca plastyczna uczennicy klasy I Janiny Maciuby, a II miejsce przyznano uczennicy klasy II Julce Rochumskiej. W kategorii klas VII-VIII uczennica Michalina Maciuba zdobyła I miejsce! Laureatki otrzymały wspaniałe nagrody, za co serdeczenie dziękujemy organizatorom.

Gratulujemy i liczymy na kolejne sukcesy naszych uczniów!

czytaj dalej na temat: ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU "MÓJ WYMARZONY ZAWÓD"

Akcja Szkolnego Klubu Wolontariatu pt. ,,Hospicjum to też życie ”

Utworzono dnia 16.12.2022

W listopadzie została zorganizowana przez Szkolny Klub Wolontariatu zbiórka dla mieszkańców Wągrowieckiego Hospicjum. Przedmiotem darów były: materace, ręczniki, pościele, koce oraz środki czystości. Kierujemy serdeczne podziękowania za pomoc, zaangażowanie i współpracę ze Szkolnym Klubem Wolontariatu oraz przekazaniem darów na rzecz Hospicjum Miłosiernego Samarytanina w Wągrowcu. W dniu przekazania darów młodzież naszej szkoły oraz wolontariusze uczestniczyli w warsztatach zapoznając się z pracą lekarzy, pielęgniarek i opiekunek Ośrodka Opieki Pozaszpitalnej.

Celem pobytu było :

-rozwijanie wśród młodzieży postaw zaangażowania na rzecz i innych osób

-kształtowanie postawy opartej na empatii, serdeczności i tolerancji oraz szacunku do drugiego człowieka

-kształtowanie zasad zachowania w miejscu publicznym

Wspólnie spędzone chwile były czasem wielu ciekawych spostrzeżeń i doświadczeń, ale przede wszystkim mogliśmy pomóc innym, którzy tej pomocy potrzebują. Dziękujemy wszystkim, którzy przyłączyli się do naszej akcji !!! /klasy I,II ,III ,IV ,V,VI ,VIII a VIII b, Rada Rodziców, nauczyciele, pracownicy szkoły, mieszkańcy naszej miejscowości /

 

DZIĘKUJEMY wolontariusze 

opiekunka SKW Mariola Kominiarek

czytaj dalej na temat: Akcja Szkolnego Klubu Wolontariatu pt. ,,Hospicjum to też życie ”

ZBIÓRKA!

Utworzono dnia 13.12.2022

UWAGA!

Zwracamy się z serdeczną prośbą o zbiórkę na rzecz poszkodowanych w czasie trwającej wojny w Ukrainie.

W szczególności prosimy o dostarczanie:

- kaszy, ryżu, makaronu

- konserw, pasztetów

- mąki, soli, cukru, fasoli

- kawy, herbaty, miodu

- mydła, żeli do mycia ciała, pasty do zębów

- papieru toaletowego, chusteczek higienicznych

- pozostałych środków higieny osobistej

- powerbanki, generatory prądu

 

UWAGA! Nie zbieramy odzieży i obuwia.

 

Potrzebne rzeczy można dostarczać do 21 grudnia 2022 r. do sali nr 3.

czytaj dalej na temat: ZBIÓRKA!

MIKOŁAJKI

Utworzono dnia 12.12.2022

W niedzielę w sali wiejskiej odbyły się Mikołajki organizowane przez KGW w Niemczynie. Swój udział miała też nasza szkoła. Dzieci pod opieką p. M. Maciei i p.M.Huszcza przygotowały piosenki i układy taneczne, natomiast Samorząd Uczniowski z p. Anitą Stefańską serwował smaczne ciasteczka i pierniczki. Nad dekoracją sali i prowadzeniem konkursów, zabaw dla dzieci czuwała p. Marzanna Huszcza i przewodnicząca Rady Rodziców p. Paulina Borysiak - Marzec. Oczywiście odwiedził nas Mikołaj, który wręczył wszystkim dzieciom prezenty. To był dzień pełen emocji. Uśmiechnięte i zadowolone dzieci można zobaczyć na zdjęciach.

czytaj dalej na temat: MIKOŁAJKI

Zegar

Kalendarium

Marzec 2023
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
27 28 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 75

W poprzednim tygodniu: 117

W tym miesiącu: 501

W poprzednim miesiącu: 375

Wszystkich: 36972