Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Rozmiar czcionek: A A+ A++ | Zmień kontrast

AKTUALNOŚCI:

Jubileusz Par Małżeńskich – Złote Gody – występ zespołu „Talarki” – 6.12.2022 r.

Utworzono dnia 07.12.2022

 

6.12.2022 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Damasławku odbyła się wyjątkowa uroczystość - Jubileusz Złotych Godów. Tak piękną rocznicę obchodziło w tym roku 9 par małżeńskich. Dostojni Jubilaci zostali odznaczeni przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej – Andrzeja Dudę za Długoletnie Pożycie Małżeńskie medalami, które wręczył Wójt Gminy Damasławek – Cyprian Wieczorek.

Po części oficjalnej wystąpiły dzieci z naszej szkoły z Zespołu Ludowego „Talarki” pod opieką Żanety Buk, w składzie: Zosia Cegłowska, Jowita Politowska, Julia Rochumska, Adam Rożak, Sebastian Tłoczek, Amelka Warnke, Lena Wodyńska, Sviatoslav Yaroschenko oraz Lena Jaśkowska, Gabrysia Waszkowiak, Julka Pędzińska i Paweł Jaśkowski. Dzieci złożyły Jubilatom życzenia poprzez piosenki i tańce oraz wręczyły laurki i bukieciki tulipanów wykonane przez jedną z mam Panią Angelikę Rożak.

 

Opracowała Ż. Buk

czytaj dalej na temat: Jubileusz Par Małżeńskich – Złote Gody – występ zespołu „Talarki” – 6.12.2022 r.

MIKOŁAJKI

Utworzono dnia 07.12.2022

6 grudnia to przemiły dzień w naszej szkole, a mianowicie mikołajki. Tego dnia każdy kto mógł, ubrał się na czerwono i założył mikołajową czapkę, to na cześć Świętego Mikołaja. W taki właśnie sposób cała szkoła świętowała nadejście wyczekiwanego gościa. Podczas spotkania integracyjnego w sali gimnastycznej, gdzie wszyscy z niecierpliwością czekali na słynne „Hohoho”, usłyszeliśmy dzwonek i pojawił się nasz „miły gość”. Uczniowie po zaprezentowaniu swoich umiejętności taneczno – wokalnych zostały obdarzone przez Mikołaja słodkimi upominkami. 

Ten wyjątkowy dzień był również dowodem na to, że magia zbliżających się wielkimi krokami Świąt, udziela się już każdemu z Nas.

Organizatorem wydarzenia był Samorząd Uczniowski we współpracy z świetlicą oraz wychowawcami klas.

 

Stefańska Anita

czytaj dalej na temat: MIKOŁAJKI

KONKURS Z JĘZYKA NIEMIECKIEGO

Utworzono dnia 30.11.2022

Towarzystwo Społeczno-Prawne w Wągrowcu zorganizowało w dniu 24.11.2022 roku konkurs wokalno-recytatorski pod nazwą „DEUTSCH. JAWOHL!” organizowany w ramach zadania „Niemiecki dla małego i średniego” dofinansowanego z budżetu Powiatu Wągrowieckiego.

Celem konkursu było popularyzacja języka niemieckiego wśród dzieci szkół podstawowych. W konkursie wzięli udział uczniowie szkół podstawowych z terenu Powiatu Wągrowieckiego w dwóch kategoriach klasy I-IV oraz klasy V-VIII.

Naszą gminę reprezentowały uczennice ze Szkoły Podstawowej w Niemczynie a także uczennice z Zespołu Szkół Powszechnych w Damasławku. Do odważnych, którzy zmierzyli się z celem, to jest recytacją wiersza w języku niemieckim i jego interpretacją należały takie uczennice, jak : Michalina Maciuba i Julia Wesela z klasy ósmej ze Szkoły Podstawowej w Niemczynie a także Oliwia Maćkowska, Elena Fabiszak, Wiktoria Woźniak, Amelia Kobierska, Dominika Konowalska, Julia Zyzak z Zespołu Szkół Powszechnych w Damasławku. Podczas projektu wykorzystano wykorzystano dzieła wielkich pisarzy niemieckich i polskich a także sprzęt audiowizualny do nagrywania otrzymany na podstawie programu MEiN "Laboratoria Przyszłości,, .

W kategorii klas V-VIII miejsce II zajęła Michalina Maciuba, a wyróżnienie otrzymała Julia Wesela ze Szkoły Podstawowej w Niemczynie.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom i dziękujemy za wsparcie techniczne kol. M. Maciuba i kol. M.Danielukowi a kol. H. Woźniak za przygotowanie uczniów. Mamy nadzieję, że konkurs spopularyzuje poezje obcojęzyczną i dodatkowo zmotywuje do nauki języka obcego a przede wszystkim sprawi, iż wygłaszanie tekstów na forum nie będzie trudnością stresem.

 

 

czytaj dalej na temat: KONKURS Z JĘZYKA NIEMIECKIEGO

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

Utworzono dnia 28.11.2022

Miś pluszowy, Miś kudłaty biały, czarny lub łaciaty. Wszystkie misie my kochamy, bo ich święto dzisiaj mamy! Takim akcentem uczniowie klas I-III wraz z wychowawcami rozpoczęli świętowanie Światowego Dnia Pluszowego Misia, który przypada 25 listopada. W tym dniu w wykonanych przez siebie strojach pluszaków dzieci przyniosły swoje misie. Pan Artur Płoszyński przypomniał historię, skąd się wziął pluszowy miś? W kolejnej części dzieci tańczyły i śpiewały do ,,misiowych piosenek”, z wielkim zainteresowaniem rozwiązywały zagadki. Kulminacyjnym punktem było ilustrowanie książek o misiach.

Pani Dyrektor podziękowała wszystkim za przygotowanie tego dnia. Dzieci otrzymały dyplomy. Pamiątką z tego dnia było wspólne zdjęcie z misiami,a dodatkową atrakcją było kolorowanie obrazków podczas przerw.

Całość przygotowały wychowawczynie p. Żaneta Buk, p. Renata Moeglich, p. Magdalena Macieja wraz z bibliotekarzami p. Renata Jung i p. Artur Płoszyński.

 

Magdalena Macieja

czytaj dalej na temat: DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

"ŚWIAT BAŚNI PISANY MUZYKĄ"

Utworzono dnia 25.11.2022

Dnia 24 listopada dla klas I-III odbył się kolejny koncert z cyklu ,,Poznaj świat baśni pisany muzyką". Połączenie bajki ,,Psotny chochlik w gitarowym pudle" dało uczniom możliwość poznania brzmienia kolejnego instrumentu, którym była gitara klasyczna i gitara elektryczna. Z niecierpliwością czekamy na kolejny koncert.

 

Magdalena Macieja

czytaj dalej na temat: "ŚWIAT BAŚNI PISANY MUZYKĄ"

PROGRAM EDUKACYJNY "MIĘDZY NAMI KOBIETKAMI"

Utworzono dnia 25.11.2022

Dnia 23 listopada w ZSP w Niemczynie w ramach realizacji zadań prozdrowotnych dziewczęta klas V, VI, VIII uczestniczyły w przeprowadzanym Programie Edukacyjnym pt. ,,MIĘDZY NAMI KOBIETKAMI’’ przy współpracy z Prelegentką Programu Panią Moniką Ławnicką.

Program edukacyjnym dla dziewcząt omawiał przemiany i problemy wieku dojrzewania.

Firma Procter Gamble od kilku lat wspiera działania edukacyjne szkół w zakresie dojrzewania poprzez autorskie programy adresowane do młodzieży szkół podstawowych. Wszystkie były wysoko oceniane zarówno przez nauczycieli jak też przez Ministerstwo Zdrowia. Jego wysoką wartość merytoryczną doceniła też Kadra Pedagogiki Uniwersytetu Warszawskiego.

Program ten był stworzony przy współpracy recenzentów Ministra Edukacji Narodowej, ginekologów i psychologów. Prezentowany Program "Między nami kobietkami” stanowi pomoc w realizacji celów edukacji prozdrowotnej.

Jego celem jest przygotowanie i uzupełnienie wiedzy z zakresu fizjologii dojrzewania jak również wyrobienie właściwych nawyków higienicznych . Nowa edycja okazała się atrakcyjnym i pomocnym środkiem w edukacji dziewcząt.

 

Mariola Kominiarek

czytaj dalej na temat: PROGRAM EDUKACYJNY "MIĘDZY NAMI KOBIETKAMI"

ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU EKOLOGICZNEGO

Utworzono dnia 23.11.2022

Dnia 20 listopada 2022 roku podczas Festynu ekologicznego „W trosce o środowisko” odbyło się rozstrzygnięcie i wręczenie nagród za konkurs plastyczno - techniczny o tej samej nazwie. W kategorii klas I- III uczniowie Szkoły Podstawowej w Niemczynie zajęli następujące miejsca:

I MIEJSCE – Sebastian Tłoczek kl. II;

III MIEJSCE- Mikołaj Szymański kl. III;

W kategorii klas IV – VIII WYRÓŻNIENIE zdobył Michał Tłoczek- kl. VI.

Gratulujemy!

 

Magdalena Maciuba 

czytaj dalej na temat: ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU EKOLOGICZNEGO

PROJEKT "CHCEMISIE"

Utworzono dnia 17.11.2022

Dnia 15 listopada 2022 roku odbyło się ostatnie spotkanie w ramach Projektu „Chcemisie”. Warsztaty realizowane były przez @Imaginarium OlgaStobieckaRozmiarek we współpracy z wolontariuszkami z @CIMHoryzonty i @FundacjaBezlik z Poznania. W projekcie uczestniczyło 20 uczniów Szkoły Podstawowej w Niemczynie z klas IV – VI. Głównym celem projektu było doskonalenie posługiwania się językiem angielskim oraz poznanie kultur i języków różnych krajów. Podczas trzech spotkań, które odbyły się w naszej szkole, uczniom towarzyszyły cudowne dziewczyny- wolontariuszki z Turcji, Holandii i Niemiec. Podczas zajęć Nihal, Evi i Caroline wspierały naszych uczniów w wykonywanych zadaniach , zachęcały do komunikowania się w języku angielskim oraz przekazywały ciekawe informacje dotyczące edukacji i zwyczajów panujących w ich krajach. Jednym z założeń projektu był też wyjazd do Poznania w celu zapoznania się z pracą wolontariuszy w siedzibie CIM Horyzonty. Podczas pobytu naszych uczniów w Poznaniu do grona wolontariuszy dołączyli jeszcze: Danny z Hiszpanii, Francisco z Portugalii i Karina z Ukrainy. Warsztaty prowadzone przez wolontariuszy miały na celu pokazanie uczniom jak duży wpływ na opinię ludzi mają stereotypy i uprzedzenia. Po warsztatach odbyła się gra terenowa z podziałem na grupy. Uczniowie, wykonując zadania zdobywali wiadomości na temat historii Poznania, poznawali gwarę poznańską, a przy tym wykazywali się niezwykłą odwagą w kontaktach społecznych. Podczas ostatniego spotkania dzieci zaprezentowały krótkie filmy, w których znalazły się informacje na temat historii Niemczyna opisane w dwóch językach. Na zakończenie wolontariuszki z Poznania pokazały przygotowaną wcześniej prezentację multimedialną z przebiegu całego projektu. Pani Dyrektor podziękowała wszystkim za udział i wręczyła pamiątkowe tablo ze zdjęciami i podpisami uczestników projektu.

Projekt dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury: Kultura – Interwencje (Edycja 2022) oraz ze środków Miasta Poznań w ramach Poznańskiego Programu Edukacji Kulturowej, którego operatorem jest Centrum Kultury ZAMEK w Poznaniu.

czytaj dalej na temat: PROJEKT "CHCEMISIE"

KOMUNIKAT!

Utworzono dnia 16.11.2022

Dnia 17 listopada 2022 roku w godzinach 16.00 - 18.00 w Szkole Podstawowej w Niemczynie odbędą sie zebrania z wychowawcami oraz "Drzwi otwarte" .

Zapraszamy !

 

Administrator

czytaj dalej na temat: KOMUNIKAT!

NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI - akademia środowiskowa

Utworzono dnia 12.11.2022

Publiczność nie kryła łez i wzruszenia ściskającego gardło podczas symbolicznego widowiska przygotowanego z okazji Święta Niepodległości przez uczniów naszej Szkoły. Uroczystość odbyła się 11 listopada w GOK-u w Damaslawku. Symboliczne widowisko o wzruszającym przekazie przygotowano i wykonano pod kierunkiem p. Marzanny Huszcza, którą elementami muzycznymi wsparła p. Mariola Łukomska. Nasi uczniowie zostali kolejny raz nagrodzeni wielkimi brawami i słowami uznania. Możemy być dumni z uczniów naszej szkoły.

Zdjęcia użyczone z profilu Wójta Gminy Damaslawek.

 

Marzanna Huszcza

czytaj dalej na temat: NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI - akademia środowiskowa

Zegar

Kalendarium

Marzec 2023
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
27 28 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 75

W poprzednim tygodniu: 117

W tym miesiącu: 501

W poprzednim miesiącu: 0

Wszystkich: 36972