Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Rozmiar czcionek: A A+ A++ | Zmień kontrast

AKTUALNOŚCI:

PASOWANIE KLASY PIERWSZEJ POD HASŁEM ,,NIE BÓJ SIĘ CHCIEĆ!"

Utworzono dnia 28.10.2022

Dnia 28 października 2022 roku w naszej szkole obchodziliśmy bardzo ważny dzień - Pasowanie na Ucznia SP w Niemczynie. Był to szczególny dzień, który na długo pozostanie w pamięci każdego Pierwszaka. W tym dniu dzieci oficjalnie zostały przyjęte do grona uczniów szkoły. Podczas uroczystości, pod opieką wychowawcy klasy p.Magdaleny Maciei i kierownika świetlicy pani Magdaleny Maciuby,uczniowie klasy pierwszej pokazali, że potrafią pięknie śpiewać, recytować i tańczyć. Uczniowie klas starszych wcielili się w role zwierząt i przekazali Pierwszoklasistom wiele cennych rad i wskazówek na cały okres edukacji.

Najważniejszą częścią uroczystości,na którą wszyscy czekali było ślubowanie oraz pasowanie przez Dyrektor Szkoły panią Marię Machaj-Sochę. Najmłodsi uczniowie głośno i z przekonaniem przyrzekły być dobrymi i pilnymi uczniami oraz rzetelnie wypełniać obowiązki,o czym przypominać im będą otrzymane dyplomy.

Na zakończenie uczniowie zostali hojnie obdarowani upominkami od Wójta Gminy Damasławek p.Cypriana Wieczorka, Sołtysa wsi Niemczyn p.Ryszarda Rozmarynowskiego, Przedszkolaków oraz Samorządu Uczniowskiego.Rodzice uczniów klasy pierwszej wspólnie przy SP w Niemczynie zakupili dla uczniów specjalne kuferki z wyposażeniem, które ulatwią im zdobywanie wiedzy.

Wszystkim pierwszoklasistom życzymy wielu sukcesów w nauce,a Rodzicom dziękujemy za pomoc w przygotowaniu uroczystości.

 

Magdalena Macieja

czytaj dalej na temat: PASOWANIE KLASY PIERWSZEJ POD HASŁEM ,,NIE BÓJ SIĘ CHCIEĆ!"

SPEKTAKL "KOLUMBOWIE"

Utworzono dnia 21.10.2022

19 października uczniowie kl. VIII pod opieką pań: Marioli Łukomskiej i Ireny Kurek obejrzeli w MDK w Wągrowcu sztukę teatralną pod tytułem „Kolumbowie” przygotowaną przez Narodowy Teatr Edukacji im. Adama Mickiewicza z Wrocławia. Spektakl wzbogacony o prezentację multimedialną uświadomił młodzieży, że ich rówieśnicy żyjący w czasie II Wojny Światowej również mieli marzenia, lecz mimo swych młodych lat szli po kolei na śmierć „jak kamienie przez Boga rzucone na szaniec”. Inscenizacja pozbawiona przesadnego patosu przypomniała tragiczne losy naszego kraju i zapewne skłoniła do refleksji i wzruszeń niejednego widza.

 

Mariola Łukomska

czytaj dalej na temat: SPEKTAKL "KOLUMBOWIE"

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

Utworzono dnia 20.10.2022

13 października uczniowie klasy V przygotowani przez p. Mariolę Łukomską wystąpili w inscenizacji muzyczno-teatralnej z okazji Święta Edukacji Narodowej. W tym szczególnym dniu były piosenki, wiersze, życzenia i kwiaty dla wszystkich nauczycieli i pracowników szkoły. Przedstawiciele samorządu szkolnego uświetnili uroczystość skromnymi upominkami, a oryginalną scenografię przygotowała p. Renata Moeglich. Do życzeń dołączyli zaproszeni goście: Wójt Gminy Damasławek Cyprian Wieczorek oraz sołtys wsi Niemczyn Ryszard Rozmarynowski. Na zakończenie p. dyrektor mgr Machaj-Socha podziękowała za życzenia i uświetnienie piosenką i słowem tego wyjątkowego dnia w roku szkolnym.

 

Mariola Łukomska

czytaj dalej na temat: DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

KONKURS Z JĘZYKA NIEMIECKIEGO

Utworzono dnia 11.10.2022

SPRACHDOKTOR 2022 jest szkolnym konkursem leksykalno - gramatycznym z zakresu pisania w języku niemieckim, skierowany dla uczniów klas ósmych. Motywuje uczniów do ćwiczenia umiejętności pisania z języka obcego. Uczniowie mają za zadanie utworzyć wypowiedź pisemną tak ,aby wykazać się bogactwem językowym na konkretny temat. Jednym z kryteriów oceniania jest także ilość i jakość zastosowanego słownictwa. Mamy nadzięję, że konkurs zachęci uczniów do nauki języka i rozbudzi talenty językowe, rozwinie potencjał przyszłego erudyty. W I części konkursu zaszczytny tytuł ,, SPRACHDOKTOR 2022 otrzymali : M. Maciuba , M. Yaroshenko, S. Jakubowski.

Gratulujemy !!!!

organizator H. Woźniak

czytaj dalej na temat: KONKURS Z JĘZYKA NIEMIECKIEGO

PROJEKT "CHCEMISIE" II EDYCJA cz. I

Utworzono dnia 06.10.2022

CHCEMISIE II edycja rozpoczęła się w SP w Niemczynie. 20 osób przystąpiło do warsztatów z 4 - 6 klas. Na I spotkaniu poznawaliśmy siebie nawzajem i to w kilku językach (po polsku, angielsku, holendersku i turecku). Pogoda dopisała nie tylko w sercach, ale i na zewnątrz. Dzięki temu mogliśmy pójść w teren i poczuć kolorowy przepływ powietrza i poznać kolory w kilku językach dzięki zabawie chustą klanzą. Na zakończenie spotkania poznaliśmy program całego działania CHCEMISIE.

Świetne jest to, że od pierwszych chwil zajęć ośmielamy się mówić w różnych językach. Okazuje się, że wystarczy odrobina chęci i mówimy odważnie po angielsku czy turecku!

Warsztaty realizowane są w ramach działań "Chcemisie kontynuacja" przez @Imaginarium OlgaStobieckaRozmiarek we współpracy z wolontariuszkami z @CIMHoryzonty i @FundacjaBezlik Projekt jest finansowany ze środków programu @BardzoMłodaKultura, koordynowanego przez @CentrumPraktykEdukacyjnych w Poznaniu.

czytaj dalej na temat: PROJEKT "CHCEMISIE" II EDYCJA cz. I

Europejski Dzień Sportu, Święto Pieczonego Ziemniaka oraz Dzień Chłopaka

Utworzono dnia 30.09.2022

30 września 2022 r. nasza szkoła po raz pierwszy obchodziła Europejski Dzień Sportu Szkolnego. To wielkie międzynarodowe święto ruchu, w którym biorą udział szkoły z całej Europy, a nawet Ameryki Południowej, Afryki i Azji. Tego dnia nauczyciele wychowania fizycznego oraz nauczania wczesnoszkolnego przygotowali ciekawe inicjatywy promujące aktywność sportową dla klas 1 – 3 i 4 – 8. Po krótkim apelu powitalnym, na którym pani dyrektor złożyła i chłopcom i nauczycielom oraz pracownikom płci męskiej z naszej szkoły życzenia z okazji Dnia Chłopaka, uczniowie zaczęli swój dzień od tańca przygotowanego przez p. Marzannę Huszcza. Następnie wzięli czynny udział w biegach oraz rozgrywkach sportowych – chłopcy rozgrywali mecz piłki nożnej, natomiast dziewczęta grały w dwa ognie. Szkolni koordynatorzy akcji sportowej – nauczyciele wychowania fizycznego – p. Marzanna Huszcza oraz p. Jerzy Kubiak zadbali o bezpieczeństwo i różnorodność konkurencji oraz o rywalizację w duchu fair play.

Po wytężonych aktywnościach każda klasa uczciła również Dzień Chłopca – wychowankowie każdej klasy zostali obdarowani przez swoje koleżanki miłymi upominkami. Również Samorząd Uczniowski nie zapomniał o płci przeciwnej i jak co roku zorganizowany został plebiscyt na „Najsympatyczniejszego Chłopaka Szkoły”. W kategorii klas młodszych zwycięzcą okazał się Sviatoslav Yaroshenko z klasy II, w kategorii klas starszych tytuł przypadł Michałowi Wypychowi z klasy VIII a. Chłopcy przed odebraniem nagród musieli wykonać kilka zadań przygotowanych przez Samorząd, m.in. bez kwaśnej miny zjeść plaster cytryny, wykonać przysiady czy spróbować swoich sił w przejściu w butach na obcasach. Wyłonieni zwycięzcy wykonali bezbłędnie otrzymane zadania i zostali nagrodzeni upominkami ufundowanymi przez Samorząd Szkolny.

Po wielkich emocjach nadszedł w końcu czas na Święto Pieczonego Ziemniaka, które z wieloletnią tradycją organizowane jest Radę Rodziców i Samorząd Uczniowski. W oczekiwaniu na pyszne pieczone ziemniaki, kiełbaski i inne smakołyki, nasi uczniowie z twarzami pełnymi uśmiechów i zadowolenia, brali udział w różnych konkurencjach tym razem logicznych – rozwiązywali zagadki, krzyżówki, rebusy o tematyce jesiennej.

Wspólne rozgrywki sportowe były świetną okazją do integracji społeczności szkolnej i propagowania zdrowego stylu życia, a słoneczna pogoda była dodatkowym atutem dla tych miłych chwil spędzonych na świeżym powietrzu.

 

Stefańska Anita

czytaj dalej na temat: Europejski Dzień Sportu, Święto Pieczonego Ziemniaka oraz Dzień Chłopaka

PRZYJAŹŃ POLSKO - HOLENDERSKA!

Utworzono dnia 24.09.2022

W piątek 23 września 2022 roku, uczniowie Szkoły Podstawowej w Niemczynie, z okazji 35- lecia współpracy polsko-holenderskiej, przedstawili krótki program artystyczny, okazując wdzięczność i podziękowanie za wieloletnią pomoc dla naszej gminy. Podczas spotkania w świetlicy wiejskiej w Dąbrowie, uczniowie klasy 4 pokazali swoje umiejętności taneczne, natomiast uczennice Gabriela Kruk – kl. IV i Melania Yaroshenko – kl. VI, umiliły czas swoim talentem wokalnym.

Kierujemy serdeczne podziękowania dla dzieci, które z chęcią reprezentują szkołę, a także ich Rodzicom, na których zawsze możemy liczyć.

 

Magdalena Maciuba

czytaj dalej na temat: PRZYJAŹŃ POLSKO - HOLENDERSKA!

Akcja "Sprzątania Świata" 2022

Utworzono dnia 27.09.2022

Dnia 23 września 2022 r. w naszej szkole została przeprowadzona ogólnopolska Akcja Sprzątania Świata do której dołączyli uczniowie, wolontariusze oraz nauczyciele. Tegoroczne hasło kampanii brzmi – "Wszystkie śmieci są nasze”. Krajowym koordynatorem akcji jest Fundacja Nasza Ziemia. Globalna, ekologiczna, międzynarodowa akcja to połączenie manifestacji przeciw zaśmiecaniu środowiska z praca społeczną nad jego oczyszczeniem. Niezbędna jest edukacja ekologiczna przeprowadzona już od najmłodszych lat, promująca działania by nie śmiecić i segregować odpady .

 

koordynator akcji

Mariola Kominiarek

czytaj dalej na temat: Akcja "Sprzątania Świata" 2022

KOMUNIKAT!

Utworzono dnia 16.09.2022

UWAGA! Zmiana godziny ostatniego odwozu!!!

TRASA: NIEMCZYN – STĘPUCHOWO – KOZIELSKO – KOŁYBKI - RAKOWO 15:25

Niemczyn szkoła 15:25 – Stępuchowo Pątnowo 15:28 – Stępuchowo wieś 15:30 – Stępuchowo Stara wieś 15:32 – Kozielsko wieś 15:35 – Kozielsko posesja nr 23 15:37 - Kozielsko – posesja nr 18 15:39 – Niemczyn IV 15:40 - Rakowo 15:43 – Kołybki 15:45- Wiśniewko 15:48 – Wiśniewko 15:50 – Wiśniewo 15:52 – Kołybiec – 15:55.

czytaj dalej na temat: KOMUNIKAT!

Dziennik elektroniczny

Utworzono dnia 15.09.2022

Poniżej znajduje się link do dziennika elektronicznego:

https://uonetplus.vulcan.net.pl/gminadamaslawek

 

czytaj dalej na temat: Dziennik elektroniczny

Zegar

Kalendarium

Marzec 2023
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
27 28 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 75

W poprzednim tygodniu: 117

W tym miesiącu: 501

W poprzednim miesiącu: 375

Wszystkich: 36972