Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Rozmiar czcionek: A A+ A++ | Zmień kontrast

AKTUALNOŚCI:

#SZKOŁADOHYMNU

Utworzono dnia 11.11.2022

W ramach ogólnopolskiej akcji „Szkoła do hymnu”, 10 listopada br., o godzinie 11:11 w auli naszej szkoły zabrzmiały cztery zwrotki „Mazurka Dąbrowskiego” wykonanego przez całą naszą szkolną społeczność.

Odśpiewanie hymnu państwowego o symbolicznej godzinie 11:11 odnosi się do ważnego dla naszego narodu dnia, 11 listopada 1918 roku, w którym to Polska po 123 latach niewoli pod zaborami odzyskała niepodległość.

 

Administrator

czytaj dalej na temat: #SZKOŁADOHYMNU

NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

Utworzono dnia 11.11.2022

„Jestem dumny z tego, że jestem Polakiem” - pod takim hasłem świętowaliśmy w naszej Szkole kolejną rocznice odzyskania przez Polskę niepodległości. Spektakl muzyczno-taneczny zgromadził 10 listopada tego roku w sali gimnastycznej: Dyrekcję,Nauczycieli, Rodzicow i naszych Uczniów. To piękne wydarzenie uświetnili swoją obecnością zaproszeni goscie: Wójt Gminy Damaslawek p.Cyprian Wieczorek, przedstawiciel Starostwa w Wągrowcu p. Agata Łasecka, przewodnicząca Rady Rodziców Paulina Borysiak - Marzec.

W niepowtarzalnej atmosferze o godz. 11.11 wszyscy rozpoczęliśmy wspólnym wykonaniem hymnu państwowego, gdzie pierwszaki nie miały sobie równych. Podczas przedstawienia mieliśmy okazję zobaczyć wykonane z wdziękiem, interesujące układy muzyczne, taneczne i ilustrujące recytacje. Nie raz i nie dwa obecnym zakręciła sie ze wzruszenia łza w oku. Dzięki bohaterstwu naszych przodków, ich męstwu i odwadze Polska może świętować wolność i niepodległość.

Spektakl był niepowtarzalną lekcją historii oraz wychowania dzieci i młodzieży, a także integracji wokół „naszej małej Ojczyzny” jaką jest nasza szkola. Niespodzianką dzisiejszego dnia było przekazanie przez Radę Rodziców prezentu dla szkoły: flagi Polski oraz drzewca. Wielkie podziękowania ♥♥♥​. Dziękujemy wszystkim za udział w spektaklu - szczególnie artystom - uczniom klasy 8b, przedstawicielom klasy 8a i klasy 5. Przedstawienie przygotowała p.M.Huszcza, przygotowanie wokalne uczniów: p.M. Łukomska.

 

Marzanna Huszcza

czytaj dalej na temat: NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

Akcja ,,Hospicjum to też życie ”

Utworzono dnia 10.11.2022

W listopadzie w Szkole Podstawowej w Niemczynie trwa Akcja ,,Hospicjum to też życie” . Akcja ma na celu wspomóc wągrowieckie Hospicjum i ich mieszkańców. 

Zbiórka obejmuje:

-ręczniki

-środki czystości

-pościele

-koszulki

-poduszki

-koce

-wodę dla pacjenta ( ½ litra z zamykaną końcówką )itp.

Akcja trwa do 23 listopada 2022 Zbiórka – sala NR 3

Za przekazaną pomoc z góry dziękujemy !!!

 

Opiekunka SKW

Mariola Kominiarek z wolontariuszami

czytaj dalej na temat: Akcja ,,Hospicjum to też życie ”

XXII Wojewódzki Ekologiczny Konkurs pt.,,Ekoimpresje ” Wągrowiec 2022

Utworzono dnia 10.11.2022

W listopadzie 2022 Konkursie uczniowie Szkoły Podstawowej z Niemczyna wzięli udział w XXII Wojewódzkim Konkursie pt.,,Ekoimpresje 2022” o treści ekologicznej. Celem konkursu było:

-popularyzowanie problemów ekologicznych

-kształtowanie świadomości ekologicznej oraz właściwych postaw młodego pokolenia wobec środowiska

-wykorzystywanie materiałów odpadowych jako tworzywa plastycznego

Organizatorem konkursu był Miejski Dom Kultury w Wągrowcu oraz Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu. Uczniowie, którzy przygotowali prace i reprezentowali nasza szkołę:

1)Małgorzata Dobraniecka klasa V

2) Zuzanna Kupczak klasa VI

3) Michał Tłoczek klasa VI

4) Gabriela Strauchmann klasa VI

5) Wanessa Czaplińska klasa VIIIa

6) Marcelina Fabiszak klasa VIIIa

7) Kinga Malińska klasa VIIIa

8) Krzysztof Skarbiński klasa VIIIa

9) Julia Wesela klasa VIIIa

10) Kuba Żurowski klasa VIIIa

11) Gabriela Marzec klasa VIIIa

12) Kacper Wiśniewski klasa VIIIa

13) Zuzanna Podlewska klasa VIIIa

Na posiedzeniu w dniu 7.11.2022 r zakwalikowano do oceny 146 prac ze Szkół Podstawowych i Ponadpodstawowych z Wielkopolski. Jury w składzie: Monika Helwig - Starostwo Powiatowe w Wągrowcu, Ryszard Dereżyński - Miejski Dom Kultury, Adrianna Rajewska - Miejski Dom Kultury postanowiło przyznać wyróżnienie uczennicy klasy VI - Zuzannie Kupczak.

GRATULUJEMY SERDECZNIE !!!

Dziękujemy w/w uczniom za przygotowanie prac i reprezentowanie szkoły w konkursie o treści ekologicznej .

 

Mariola Kominiarek

czytaj dalej na temat: XXII Wojewódzki Ekologiczny Konkurs pt.,,Ekoimpresje ” Wągrowiec 2022

VII Konkurs Recytatorski “Stwarzanie świata ze słów. Twórczość Stanisława Przybyszewskiego, Marii Konopnickiej i Mirona Białoszewskiego”

Utworzono dnia 08.11.2022

Gabriela Marzec przygotowana przez p. Mariolę Łukomską po raz kolejny zajęła w kategorii szkół podstawowych zaszczytne III miejsce w Powiatowym VII Konkursie Recytatorskim “Stwarzanie świata ze słów. Twórczość Stanisława Przybyszewskiego, Marii Konopnickiej i Mirona Białoszewskiego”. Uroczyste wręczenie nagród odbyło się w dniu 04.11.2022 r. w I LO w Wągrowcu podczas inauguracji 45. Międzynarodowego Listopada Poetyckiego na Ziemi Wągrowieckiej. Laureaci mieli możliwość kolejny raz zaprezentować się przed szerszym audytorium oraz wysłuchać wierszy w wykonaniu zaproszonych poetów.

Więcej informacji na stronie internetowej Portalu WRC: 

https://www.portalwrc.pl/wagrowiec/aktualnosci-z-powiatu/16417-inauguracja-45-miedzynarodowego-listopada-poetyckiego

 

Mariola Łukomska

CZYTAJ DALEJ

czytaj dalej na temat: VII Konkurs Recytatorski “Stwarzanie świata ze słów. Twórczość Stanisława Przybyszewskiego, Marii Konopnickiej i Mirona Białoszewskiego”

KONKURS RECYTATORSKI "KARUZELA POETYCKA"

Utworzono dnia 03.11.2022

Dnia 3 listopada 2022 roku uczniowie Szkoły Podstawowej z Niemczyna wzięli udział w konkursie recytatorskim im. Artura Brombergera z okazji 45. Międzynarodowego Listopada Poetyckiego na Ziemi Wągrowieckiej pt. "Karuzela Poetycka". Organizatorami konkursu był Gminny Ośrodek Kultury w Damasławku pod Patronatem Medialnym Gazety Wągrowieckiej.

Konkurs skierowany był do uczestników szkół podstawowych z terenu gminy Damasławek. Recytacje odbyły się w trzech kategoriach wiekowych. Uczniowie klas I-III i IV-VI przedstawili wiersze o tematyce jesiennej, natomiast uczniowie klas VII-VIII zaprezentowali wiersze Poetów Wielkopolskich m.in. p. Artura Brombergera, mieszkańca Damasławka, który zachwycał swoją twórczością i działalnością jako Dyrektor Domu Kultury.

Jury po burzliwych obradach ogłosiło wyniki, które przedstawiają się następująco dla naszych uczniów:

- w kategorii klas I-III:

I miejsce Jowita Politowska,

III miejsce Zofia Cegłowska

- w kategorii klas IV-VI:

II miejsce Melania Yaroshenko,

III miejsce Gabriela Kruk

- w kategorii klas VII-VIII:

I miejsce Michalina Maciuba.

Specjalną nagrodę Portalu Wągrowieckiego przyznała p. Anna Borczykowska dla Janiny Maciuby - uczennicy klasy I.

Uczestnicy konkursu zostali przygotowani przez p. Żanetę Buk oraz p. Magdalenę Macieja w klasach I - III, a eklasach IV - VIII przez p. Annę Kasperkowiak.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom i życzymy dalszych sukcesów.

 

Magdalena Macieja

czytaj dalej na temat: KONKURS RECYTATORSKI "KARUZELA POETYCKA"

„Złoty Klon” – Powiatowy Konkurs Recytatorski im. Joanny Drażby

Utworzono dnia 03.11.2022

W tegorocznej edycji Powiatowego Konkursu Recytatorskiego im. Joanny Drażby w Łeknie wzięły udział dwie uczennice naszej szkoły: Julia Wesela z klasy 8a oraz Julia Kosmowska z klasy 5, przygotowane przez p. Mariolę Łukomską. Zadaniem uczestników konkursu było przygotowanie wiersza o dowolnej tematyce. Julia Wesela za interpretację wiersza Wisławy Szymborskiej „Kot w pustym mieszkaniu zajęła III miejsce i znalazła się w zaszczytnym gronie laureatów uczniów w kategorii klas VII-VIII. Gratulujemy też Julce Kosmowskiej ciekawej interpretacji utworu „Przenośne” Romana Pisarskiego.

Cieszymy się z osiągnięć naszych podopiecznych i życzymy kolejnych sukcesów nie tylko na niwie poetyckiej.

 

Mariola Łukomska

czytaj dalej na temat: „Złoty Klon” – Powiatowy Konkurs Recytatorski im. Joanny Drażby

"POZNAJ POLSKĘ"

Utworzono dnia 31.10.2022

Dnia 17-19 października klasa 8a i klasa 4 pod opieką p. Marzanny Huszcza, p Jerzego Kubiaka i P. Pauliny Borysiak –Marzec uczestniczyła w wycieczce organizowanej w ramach projektu MEN „Poznaj Polskę”.

Z Niemczyna wyjechaliśmy o godzinie 6.15. Podróż trwała sześć godzin. Całą podróż towarzyszył nam przewodnik, który w bardzo interesujący sposób opowiadał historię wszystkich punktów, które zaplanowaliśmy zobaczyć. Po przybyciu na miejsce rozpoczęliśmy od zwiedzania Sanktuarium Maryjnego na Jasnej Górze – klasztor Paulinów, Cudowny Wizerunek Matki Bożej w Kaplicy Obrazu i Skarbca.

Kolejnym punktem programu było zwiedzanie Kopalni soli „Wieliczka”, zejście pod ziemię, przejście podziemnymi solnymi korytarzami, podziwianie rzeźb solnych, podziemnych słonych jezior i przepięknej Kaplicy św. Kingi. Zmęczeni, ale zadowoleni dotarliśmy do miejsca noclegowego gdzie po obiadokolacji udaliśmy się na zasłużony odpoczynek.

Kolejny dzień to dzień pełen atrakcji. Cały dzień zabawy w Parku Rozrywki „Energylandia”. Halloweenowy nastrój i muzyka w parku rozrywki spowodowała, ze wszyscy poczuli wyjątkowy klimat. Przepiękna pogoda i mnóstwo radości to były super przeżycia.

Ostatni dzień to spotkanie z przewodnikiem i zwiedzanie Krakowskiej Drogi Kardynała Stefana Wyszyńskiego oraz Historycznego Zespołu Miasta. Następnie udaliśmy się na rynek w Krakowie gdzie zwiedziliśmy ekspozycję Muzeum Narodowego Sukiennice-Galerię Sztuki. Podziwianie najsłynniejszej kolekcji XIX-wiecznego polskiego malarstwa i rzeźby. W drodze powrotnej udaliśmy się na Kopiec Kościuszki. Po dotarciu na szczyt, mieliśmy okazję zobaczyć z góry panoramę Krakowa i Muzeum Figur Wojskowych. Historię życia Tadeusza Kościuszki przybliżyła nam pani przewodnik w tak ciekawy sposób, że dzieci w ciszy wysłuchały interesujące historie z życia znanego Polaka.

O godzinie 14.30 wyjechaliśmy z Krakowa. Zmęczeni, ale szczęśliwi wróciliśmy w późnych godzinach wieczornych do domów. To był bardzo udany wyjazd. Edukacja połączona z rozrywką to najlepsze sposób, aby zaciekawić dzieci i przybliżyć im kawałek polskiej historii.

 

Marzanna Huszcza

czytaj dalej na temat: "POZNAJ POLSKĘ"

#SZKOŁAPAMIĘTA

Utworzono dnia 31.10.2022

Nasza szkoła po raz kolejny włączyła się w akcję Ministerstwa Edukacji Narodowej i Nauki „Szkoła pamięta”. Odbywa się ona w okresie, w którym w sposób szczególny wspominamy zarówno naszych bliskich, jak i tych, którzy zapisali się w historii – tej ogólnonarodowej i lokalnej. Celem tej inicjatywy jest zorganizowanie działań upamiętniających postaci oraz wydarzenia zapisane w historii lokalnej.

W ramach akcji „Szkoła pamięta” odwiedziliśmy groby osób zasłużonych i cenionych w naszej społeczności oraz zapaliliśmy znicze w miejscach związanych z ważnymi wydarzeniami historycznymi oraz odwiedziliśmy groby zmarłych pracowników naszej szkoły.

 

Stefańska Anita

czytaj dalej na temat: #SZKOŁAPAMIĘTA

KONKURS "BEZPIECZNA KOMUNIKACJA"

Utworzono dnia 31.10.2022

Dnia 27.10. 2022 roku w Gminnym Ośrodku Kultury w Damasławku odbyło się ogłoszenie wyników konkursu zorganizowanego przez Wójta Gminy Damasławek pt. "Bezpieczna komunikacja". Uczniowie naszej szkoły zdobyli pierwsze miejsca w każdej kategorii !!!

W kategorii klas I-III

I miejsce- Michał Maciuba kl.III

W kategorii klas IV- VI

I miejsce- Zuzanna Kupczak kl. V

W kategorii klas VII - VIII

I miejsce - Michalina Maciuba i Szymon Ciosek kl. VIII b

Poza pierwszymi miejscami udało się jeszcze wywalczyć drugie i trzecie miejsce w najstarszej kategorii wiekowej.

II miejsce - Alina Kaniewska, Vanessa Ślężak, Antonina Kuchcińska kl. VIII a

III miejsce - Julia Wesela, Marcelina Fabiszak, Kinga Malińska, Wanessa Czaplińska- kl.VIII a

Gratulujemy wygranym, a wszystkim uczestnikom dziękujememy za udział!

W konkursie uczestniczyli również:

Aleksandra Skarbińska kl.I

Franciszek Skarbiński kl. I

Janina Maciuba kl. I

Wiktoria Widzińska kl. I

Gabriela Madeksza kl. I

Julia Rochumska kl.II

Filip Kupczak kl. II

Dagmara Łęc kl.IV

Julia Przybylska kl.IV

Daria Łęc kl. V

Kamil Łęc kl.V

Tadeusz Maciuba kl.V

Michał Tłoczek kl. VI

 

Magdalena Maciuba

 

czytaj dalej na temat: KONKURS "BEZPIECZNA KOMUNIKACJA"

Zegar

Kalendarium

Marzec 2023
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
27 28 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 75

W poprzednim tygodniu: 117

W tym miesiącu: 501

W poprzednim miesiącu: 375

Wszystkich: 36972